Bing

Bing, nazywany również „zabójcą Google”, to wyszukiwarka uruchomiona przez korporację Microsoft 1 czerwca 2009 roku. Wówczas pojawiła się w wersji testowej, ale już dwa dni później stała się w pełni funkcjonalna. Bing jest następcą wprowadzonego w 1995 roku MSN Search, który funkcjonował na początku w 10 wersjach językowych. Stopniowo projekt ten przeistaczał się w nową wersję, Windows Live Search, która w 2006 roku całkowicie zastąpiła MSN Search.

Pierwsze plany uruchomienia nowej, jak Microsoft twierdzi przełomowej wyszukiwarki pojawiły się w listopadzie 2008 roku. Początkowo mówiono o nazwie Kumo, która wkrótce została zmieniona na ostateczną wersję Bing. Do 3 czerwca 2009 roku Microsoft uruchomił projekt w większości regionów świata, jednak w wielu krajach wyszukiwarka posiada mniej funkcji niż jej wersja amerykańska.

Do programu dołączone są liczne dodatki takie jak Bing Health wyszukujący informacje na temat zdrowia, Bing Maps, Images, Video, Shopping i wiele innych. Wyszukiwarka miała być przełomowa, firma Microsoft liczyła na wielki sukces, jednak czy go odniosła?

Według rankingu domen wyszukiwarek, z których trafiają na polskie witryny internauci łączący się z obszaru Polski, przygotowanego przez firmę Gemius, z Bingu korzysta jedynie 1,65% polskich internautów. Lepszy wynik ma nawet onet.pl i bezkonkurencyjne Google. Podobne wartości Bing uzyskuje w rankingu silników wyszukiwarek, gdzie program Microsoftu zdobył 1,65%, podczas gdy Google ponad 97%. Czy Bing ma szansę opanować rynek? Okaże się w przyszłości.

Wyszukiwarka Bing